Priznanje „Aurea“ za projekat „Naše selo“

KONTAKT
  • Ana BrzakovićSektor za korporativne komunikacije Direktor, komunikacije
    Detalji
    Tel: + 381 (0)11 201 11 64 Fax: + 381 (0)11 201 11 46Pošaljite e-mail
Priznanje „Aurea“ za projekat „Naše selo“

01. april 2019.

Projektu „Naše selo“ dodeljena je specijalna nagrada Aurea za društvenu korisnost za 2019. godinu.

Priznanje Aurea dodeljuje poslovni portal eKapija već 11 godina zaredom. O dobitnicima je odlučivao stručni žiri, a svoj glas dali su i čitaoci portala ekapija.com i aurea.rs. Uslov za učešće na konkursu bio je da su projekti realizovani tokom prethodne kalendarske godine i da ispunjavaju tri kriterijuma: inovativnost, društvenu korisnost i finansijski potencijal.

U projektu „Naše selo“ Delta Holding je započeo unapređenje poljoprivrede i društvenog života u dva zaječarska sela, Dubočane i Mala Jasikova. Ideja projekta je potpuno nova i jedinstvena, ne samo na ovim prostorima. Društvena korisnost je višestruka, jer podržava ne samo razvoj poljoprivrede, već i promenu nepovoljnih demografskih kretanja u Srbiji. Finansijski potencijal je izuzetno veliki, jer je projekat održiv i od učesnika pravi poljoprivredne proizvođače koji su konkurentni na tržištu.

Dobitnik glavne nagrade za investiciju godine je Baby Food Factory iz Beograda.